adopce na dálku Haiti

tropická bouře Isaac srpen 2012

 

Tropická bouře Isaac zasáhla Haiti
27.08.2012

Bouře, která momentálně zneklidňuje obyvatele New Orleans, již v sobotu brzy ráno zasáhla jižní část ostrova Hispaniola, kde leží státy Haiti a Dominikánská republika. Arcidiecézní charitě Olomouc se podařilo spojit se všemi partnery na Haiti a zjistila, že děti a školy zapojené do projektu Adopce na dálku jsou v pořádku.

Partneři na severu země ve městech Baie de Henne a Gonaives nebyli bouří zasaženi vůbec.

Lidě ve farnostech Roche a Bateau a Damassin, kde se nachází několik desítek podporovaných dětí, bouři zažili na vlastní kůži. V okolních kopcích došlo k sesuvům půdy, některé domky a zahrady byly zaplaveny. Nejsou však zprávy o ztrátách na životech. Školy, kam podporované děti chodí, by měli být v pořádku a připraveny na blížící se začátek školního roku 2012/2013.


Největší škody bouře napáchala v hlavním městě Port au Prince. Byly zatopeny chudinské čtvrti, které leží v nižších polohách, a bouře doslova spláchla některé stanové tábory vzniklé po zemětřesení v roce 2010, které jsou ještě stále plné lidí. Aktuální informace hovoří o 10 úmrtích. Z toho dvě v Dominikánské republice a osm na Haiti.

 prohlédněte si odkaz  caritasczech.org/kde-pusobime/amerika/haiti/kdyz-prijde-isaac-na-haiti/

Najdete zde fotky a video.